ДОБРЕДОЈДОВТЕ

Компанијата

HVC е нова марка на висок напон керамички кондензатор и resisitor присутни од Circuit Ocean International co., Ltd. Наоѓа во 1999, со производствен погон на 6000sq метар во Јужна Кина, ние сме специјализирани за високонапонски компоненти, како што се кондензатори на HV врата, HV керамички диск кондензатори ...

Прикажи ги Повеќе >>

ПРОИЗВОДСТВО

производство

За HV керамички кондензатори со номинален DC напон од 1kv до 50kv и капацитет до 15000pf во 40KV. Ние го користиме истиот стандард на Вишај. Имаме и керамички стил на диск и стил на копчиња на вратата. Нашата врата копчето стил HV капи веќе широко се користи во САД и Германија паметни мрежа. Керамички диск веќе ...

Прикажи ги Повеќе >>

КОНТАКТ

контактирајте не

Тел: + 86-755-61167757

Е-пошта:sales@hv-caps.com