PRODUKTI

Dioda e tensionit të lartë

  • Dioda e tensionit të lartë 2CL2FM 20KV 100mA 100ns, zëvendësimi alternativ i diodës HVCA EDI të 2CL2FM
Dioda e tensionit të lartë 2CL2FM 20KV 100mA 100ns, zëvendësimi alternativ i diodës HVCA EDI të 2CL2FM

Dioda e tensionit të lartë 2CL2FM 20KV 100mA 100ns, zëvendësimi alternativ i diodës HVCA EDI të 2CL2FM

  • Përshkrimi ode 2CL2FM 20KV 100mA 100ns Dioda e Tensionit të Lartë, Zëvendësimi alternativ i diodës HVCA EDI të 2CL2FMAZëvendësimi alternativ për HVCA HV dioda e 2CL2H 2CL2FJ 2CL2J 2CL2FL 2CL2FM1) Rryma e rrjedhjes së ulët, rezistenca e lartë 2
  • Dërgoni Hetimin Tani

                                      Dioda e tensionit të lartë 2CL2FM 20KV 100mA 100ns
                               Zëvendësimi alternativ i diodës HVCA EDI të 2CL2FM

 

2CL2FM DIODAT E RECIFIKUESIT T T HIGH LART MIRATONIN STRUKTUR HIGH T HIGH LART R TIA BESUESHME MESA DHE PUN DIFUZIONI, PIKTIMI I VAKUMIT ME RREZI EPOXY.
 

KARAKTERISTIKA:

• Karakteristikë e ortekut
• Opsion i dimensioneve të ndryshme
• Tenxhere me vakum me rrëshirë epoksi, me rezistencë më të lartë ndaj korrozionit në sipërfaqe
• Temperatura e funksionimit të kryqëzimit: -40? ~+150?

APLIKIMET:
• Ndreqës i tensionit të lartë që përdoret në pastrimin elektrostatik
• Gjenerator i tensionit të lartë
• Pajisjet e testimit të tensionit të lartë
• Ndreqës i tensionit të lartë me qëllim të përgjithshëm, montimi i shumëzuesit të tensionit

SPECIFIKIM?

Pjesa nr 2CL2FM
Përshkrim TENSION TË LARTË? DIODA PECRFITUESE TIL SILIKONIT TOW ULT
Parametër 20.0KV 100mA 100ns
Mbrojtjen e mjedisit RoHS
prodhues Kondensator HVC
 

VLERSIMET MAKSIMALE?
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Tensioni i kundërt i përsëritur i pikut VRRM Ta = 25? 20.0 KV
Rryma mesatare e përparimit  I0 Ta = 25? 100.0 mA
Rryma përpara përpara IFSM 50HZ ngarkesa e rezistencës së valës gjysmë sine
Tpushim = 50?
30 A
Temperatura e funksionimit të kryqëzimit Tj Tensioni i pikut gjysmë të valës gjysmë të lartë 125 ?
Temperatura e Ambientit Operativ Tc   100 ?
Temperatura Storage TSTG   -40 ~ + 120 ?
 

KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE:
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Përpara Peak Valtage Max V IF = 100ma 24 V
Koha e rikthimit të kundërt Max TRR IF = 2ma
IR = 4mA
100 nS
Rryma e kundërt e pikut IR1 VR=VRRM, 25? 2.0 uA
IR2 VR=VRRM, 100? 50.0 uA
Kapaciteti i kryqëzimit Max Cj   2 pF
DIMENSION: (Njësia: mm)

Numri i Pjesës së HVC HVD-2CL2FMZëvendësim alternative për diodën HVCA HV të 2CL2H 2CL2FJ 2CL2J 2CL2FL 2CL2FM


Në vitin 2018, partneri HVC Capacitor me prodhues vendor të njohur të diodave HV për të fituar mjaft projekte HV. Konsumatorët gjithashtu aprovojnë Diodën e markës HVC. Në këtë treg, shumica e klientëve që përdorin HVCA markë dhe markë EDI nga SH.B.A., dhe emra më të njohur si Origin japonez dhe Sanken. Gjithë sa më sipër nuk është markë e njohur e klasit botëror si Vishay, TDK, Murata. Meqenëse kjo është e specializuar tregu dhe jo tregu masiv i produkteve si elektronikë shtëpiak dhe elektronikë të konsumit.Dioda HVC HV e përdorur gjerësisht në hapësirë ​​ajrore, armë ushtarake, automjete motorike, makinë mjekësore me rreze X, dedustime elektrostatike, institut kërkimi shkencor.

di më shumë rreth zëvendësimit të diodës HV. https://www.hv-caps.com/High_Voltage_Diode/2019/1212/3343.html 

 

Numri pjese Tensioni i kundërt i përsëritur? Vrrm? Mesatarja e prodhimit aktual? IO? Koha maksimale e rimëkëmbjes së kundërt? Trr?
2CL2H 12KV 100mA /
2CL2FJ 15KV 60mA 150ns
2CL2J 15KV 100mA /
2CL2FL 15KV 120mA 100ns
2CL2FM 20KV 100mA /

Zëvendësimi i diodës HVC për 2CL2H, 2CL2FJ, 2CL2J, 2CL2FL, 2CL2FM
hetim për fletë të dhënash specifike. 

Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: sales@hv-caps.com

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C