PRODUKTI

Dioda e tensionit të lartë

  • Diodat e tensionit të lartë 2CL77 20KV 5mA 80ns
Diodat e tensionit të lartë 2CL77 20KV 5mA 80ns

Diodat e tensionit të lartë 2CL77 20KV 5mA 80ns

  • Përshkrimi odes 2CL77 Diodat e Tensionit të Lartë 20KV 5mA 80ns Zëvendësimi alternativ për diodën EDI HV të 2CL75 2CL76 2CL77 2CL103 2CL104 2CL105 2CL1061) Rryma e rrjedhjes së ulët, mbitensioni i lartë dhe rezistenca e rrymës së lartë e rrymës2) Tension i lartë i kundërt, curr i ulët përpara
  • Dërgoni Hetimin Tani

2CL77  Diodat e tensionit të lartë 20KV 5mA 80ns

 

2CL77 DIODAT E RECIFIKUESIT T T HIGH LART MIRATONIN STRUKTUR HIGH T HIGH LART R TIA BESUESHME MESA DHE PUN DIFUZIONI, PIKTIMI I VAKUMIT ME RREZI EPOXY.

 

KARAKTERISTIKA:

• Karakteristikë e ortekut
• Opsion i dimensioneve të ndryshme
• Tenxhere me vakum me rrëshirë epoksi, me rezistencë më të lartë ndaj korrozionit në sipërfaqe
• Temperatura e funksionimit të kryqëzimit: -40? ~+150?

APLIKIMET:
• Ndreqës i tensionit të lartë që përdoret në pastrimin elektrostatik
• Gjenerator i tensionit të lartë
• Pajisjet e testimit të tensionit të lartë
• Ndreqës i tensionit të lartë me qëllim të përgjithshëm, montimi i shumëzuesit të tensionit


SPECIFIKIM?

Pjesa nr 2CL77
Përshkrim TENSION TË LARTË? DIODA PECRFITUESE TIL SILIKONIT TOW ULT
Parametër 20KV 5.0mA 80ns
Mbrojtjen e mjedisit RoHS
prodhues Kondensator HVC
 

VLERSIMET MAKSIMALE?
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Tensioni i kundërt i përsëritur i pikut VRRM Ta = 25? 20.0 KV
Rryma mesatare e përparimit  I0 Ta = 25? 5.0 mA
Rryma përpara përpara IFSM 50HZ ngarkesa e rezistencës së valës gjysmë sine
Tpushim = 50?
0.5 A
Temperatura e funksionimit të kryqëzimit Tj Tensioni i pikut gjysmë të valës gjysmë të lartë 125 ?
Temperatura e Ambientit Operativ Tc   100 ?
Temperatura Storage TSTG   -40 ~ + 120 ?
 

KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE:
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Përpara Peak Valtage Max V IF = 100ma 45 V
Koha e rikthimit të kundërt Max TRR IF = 2ma
IR = 4mA
80 nS
Rryma e kundërt e pikut IR1 VR=VRRM, 25? 2.0 uA
IR2 VR=VRRM, 100? 5.0 uA
Kapaciteti i kryqëzimit Max Cj   2 pF
DIMENSION: (Njësia: mm)

Numri i Pjesës së HVC HVD-2CL77
Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të 2CL75 2CL76 2CL77 2CL103 2CL104 2CL105 2CL106

Në vitin 2018, partneri HVC Capacitor me prodhues vendor të njohur të diodave HV për të fituar mjaft projekte HV. Konsumatorët gjithashtu aprovojnë Diodën e markës HVC. Në këtë treg, shumica e klientëve që përdorin HVCA markë dhe markë EDI nga SH.B.A., dhe emra më të njohur si Origin japonez dhe Sanken. Gjithë sa më sipër nuk është markë e njohur e klasit botëror si Vishay, TDK, Murata. Meqenëse kjo është e specializuar tregu dhe jo tregu masiv i produkteve si elektronikë shtëpiak dhe elektronikë të konsumit.Dioda HVC HV e përdorur gjerësisht në hapësirë ​​ajrore, armë ushtarake, automjete motorike, makinë mjekësore me rreze X, dedustime elektrostatike, institut kërkimi shkencor.

di më shumë rreth zëvendësimit të diodës HV. https://www.hv-caps.com/High_Voltage_Diode/2019/1212/3343.html 

 

Numri pjese Tensioni i kundërt i përsëritur? Vrrm? Mesatarja e prodhimit aktual? IO? Koha maksimale e rimëkëmbjes së kundërt? Trr?
2CL75 16KV 5mA 100ns
2CL76 18KV 5mA 100ns
2CL77 20KV 5mA 100ns
2CL103 9KV 350mA /
2CL104 12KV 350mA /
2CL105 9KV 450mA /
2CL106 12KV 450mA /


Zëvendësimi i diodës HVC për 2CL75, 2CL76, 2CL77, 2CL103, 2CL104, 2CL105, 2CL106
hetim për fletë të dhënash specifike.


Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: sales@hv-caps.com

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C