PRODUKTI

Dioda e tensionit të lartë

  • Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të SR300 SR500 SR800 SR1000 SR1200 SR1500
Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të SR300 SR500 SR800 SR1000 SR1200 SR1500

Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të SR300 SR500 SR800 SR1000 SR1200 SR1500

  • Përshkrimi replacement Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të SR300 SR500 SR800 SR1000 SR1200 SR15001) Rrymë e ulët e rrjedhjes, valë e lartë dhe rezistencë ndaj goditjes së rrymës së lartë2) Tension i lartë i kundërt, rrymë e ulët përpara dhe ortek
  • Dërgoni Hetimin Tani

Zëvendësim alternativ për diodën EDI HV të SR300 SR500 SR800 SR1000 SR1200 SR1500


Në vitin 2018, partneri HVC Capacitor me prodhues vendor të njohur të diodave HV për të fituar mjaft projekte HV. Konsumatorët gjithashtu aprovojnë Diodën e markës HVC. Në këtë treg, shumica e klientëve që përdorin HVCA markë dhe markë EDI nga SH.B.A., dhe emra më të njohur si Origin japonez dhe Sanken. Gjithë sa më sipër nuk është markë e njohur e klasit botëror si Vishay, TDK, Murata. Meqenëse kjo është e specializuar tregu dhe jo tregu masiv i produkteve si elektronikë shtëpiak dhe elektronikë të konsumit.Dioda HVC HV e përdorur gjerësisht në hapësirë ​​ajrore, armë ushtarake, automjete motorike, makinë mjekësore me rreze X, dedustime elektrostatike, institut kërkimi shkencor.

di më shumë rreth zëvendësimit të diodës HV. https://www.hv-caps.com/High_Voltage_Diode/2019/1212/3343.html 

 

Numri pjese Tensioni i kundërt i përsëritur? Vrrm? Mesatarja e prodhimit aktual? IO? Koha maksimale e rimëkëmbjes së kundërt? Trr?
SR300 3KV 25mA 100ns
SR500 5KV 25mA 100ns
SR800 8KV 25mA 100ns
SR1000 10KV 25mA 100ns
SR1200 12KV 25mA 100ns
SR1500 15KV 25mA 100ns


Zëvendësimi i diodës HVC për SR300, SR500, SR800, SR1000, SR1200, SR1500
hetim për fletë të dhënash specifike.


Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: sales@hv-caps.com

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C