PRODUKTI

Dioda e tensionit të lartë

  • 2CL69 Dioda të Tensionit të Lartë 4KV 5mA 80ns
2CL69 Dioda të Tensionit të Lartë 4KV 5mA 80ns

2CL69 Dioda të Tensionit të Lartë 4KV 5mA 80ns

2CL69  Diodat e tensionit të lartë 4KV 5mA 80ns

 
2CL69 DIODAT E RECIFIKUESIT T T HIGH LART MIRATONIN STRUKTUR HIGH T HIGH LART R TIA BESUESHME MESA DHE PUN DIFUZIONI, PIKTIMI I VAKUMIT ME RREZI EPOXY.


KARAKTERISTIKA:
• Karakteristikë e ortekut
• Opsion i dimensioneve të ndryshme
• Tenxhere me vakum me rrëshirë epoksi, me rezistencë më të lartë ndaj korrozionit në sipërfaqe
• Temperatura e funksionimit të kryqëzimit: -40 ℃ ~ + 150

APLIKIMET:
• Ndreqës i tensionit të lartë që përdoret në pastrimin elektrostatik
• Gjenerator i tensionit të lartë
• Pajisjet e testimit të tensionit të lartë
• Ndreqës i tensionit të lartë me qëllim të përgjithshëm, montimi i shumëzuesit të tensionit


SPECIFIKIM:
Pjesa nr 2CL69
Përshkrim VOLTAGE E LART OD DIODET E SIGURISHME TOW KUFIZUAR TANI TOW KUFIZUAR SILICON
Parametër 4.0KV 5.0mA 80ns
Mbrojtjen e mjedisit RoHS
prodhues Kondensator HVC
 

Vlerësimet MAXIMUM
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Tensioni i kundërt i përsëritur i pikut VRRM Ta = 25 ℃ 4.0 KV
Rryma mesatare e përparimit  I0 Ta = 25 ℃ 5.0 mA
Rryma përpara përpara IFSM 50HZ ngarkesa e rezistencës së valës gjysmë sine
Tthyejnë = 50 ℃
0.5 A
Temperatura e funksionimit të kryqëzimit Tj Tensioni i pikut gjysmë të valës gjysmë të lartë 125
Temperatura e Ambientit Operativ Tc   100
Temperatura Storage TSTG   -40 ~ + 120
 

KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE:
Artikuj simbol Gjendja vlerë Njësitë
Forward Peak Valtage Max V IF = 100ma 18 V
Koha e rikthimit të kundërt Max TRR IF = 2ma
IR = 4mA
80 nS
Rryma e kundërt e pikut IR1 VR=VRRM, 25 ℃ 2.0 uA
IR2 VR=VRRM, 100 ℃ 5.0 uA
Kapaciteti i kryqëzimit Max Cj   2 pFDIMENSION: (Njësia: mm)
Numri i Pjesës së HVC HVD-2CL69

Seritë 2CL70 ~ 82
 

Vlerësimet MAXIMUM

2CL70  2CL71  2CL72  2CL73 2CL74   

Artikuj simbol Gjendja 2CL70 2CL71 2CL72 2CL73 2CL74 Njësitë
Tensioni i kundërt i përsëritur i pikut VRRM Ta = 25 ℃ 6 8 10 12 14 KV
Rryma mesatare e përparimit I0 Ta = 25 ℃ 5.0 mA
Rryma përpara përpara IFSM 50HZ ngarkesa e rezistencës së valës gjysmë sine
Tthyejnë = 50 ℃
0.5 A
Temperatura e funksionimit të kryqëzimit Tj Tensioni i pikut gjysmë të valës gjysmë të lartë 125
Temperatura e Ambientit Operativ Tc   100
Temperatura Storage TSTG   -40 ~ + 120


2CL75  2CL76  2CL77  2CL79  2CL82
Artikuj simbol Gjendja 2CL75 2CL76 2CL77 2CL79 2CL82 Njësitë
Tensioni i kundërt i përsëritur i pikut VRRM Ta = 25 ℃ 16 18 20 25 30 KV
Rryma mesatare e përparimit I0 Ta = 25 ℃ 5.0 10 mA
Rryma përpara përpara IFSM 50HZ ngarkesa e rezistencës së valës gjysmë sine
Tthyejnë = 50 ℃
0.5 A
Temperatura e funksionimit të kryqëzimit Tj Tensioni i pikut gjysmë të valës gjysmë të lartë 125
Temperatura e Ambientit Operativ Tc   100
Temperatura Storage TSTG   -40 ~ + 120KARAKTERISTIKAT ELEKTRIKE:

2CL70  2CL71  2CL72  2CL73 2CL74
Artikuj simbol Gjendja 2CL70 2CL71 2CL72 2CL73 2CL74 Njësitë
Forward Peak Valtage Max V IF = 100ma 20 25 30 35 40 V
Koha e rikthimit të kundërt Max TRR IF = 2ma
IR = 4mA
0.08 nS
Rryma e kundërt e pikut IR1 VR=VRRM, 25 ℃ 2.0 uA
IR2 VR=VRRM, 100 ℃ 5.0 uA
Kapaciteti i kryqëzimit Max Cj   2 pF


2CL75  2CL76  2CL77  2CL79  2CL82
Artikuj simbol Gjendja 2CL75 2CL76 2CL77 2CL79 2CL82 Njësitë
Forward Peak Valtage Max V IF = 100ma 43 45 45 50 55 V
Koha e rikthimit të kundërt Max TRR IF = 2ma
IR = 4mA
0.08 nS
Rryma e kundërt e pikut IR1 VR=VRRM, 25 ℃ 2.0 uA
IR2 VR=VRRM, 100 ℃ 5.0 uA
Kapaciteti i kryqëzimit Maks Cj   2 pF

                                        
Dimensioni: (Njësia : mm
Artikuj 2CL70 2CL71 2CL72 2CL73 2CL74 2CL75 2CL76 2CL77 2CL79 2CL82
Diametri i personit kryesor 3
Gjatësia e trupit kryesor 8 10 12
Gjatësia e plumbit  20Lakorja Karakteristike
     
                 Karakteristikat e përparuara                             Karakteristikat e kundërt

     
        Shpërndarja e kohës së rikuperimit të kundërt       Shpërndarja e Tensionit të Avaracës


Në vitin 2018, partner kondensatori HVC me prodhuesin e njohur vendas të diodave HV për të fituar mjaft projekte të HV. Konsumatorët gjithashtu aprovojnë Diodën e markës HVC, Në këtë treg, shumica e klientëve që përdorin markën HVCA dhe markën EDI nga SHBA, dhe emra më të famshëm si Japanese Origin dhe Sanken. Të gjitha më lart nuk janë marka të njohura të klasit botëror si Vishay, TDK, Murata. Meqenëse ky është treg i specializuar dhe jo treg masiv i produkteve si elektronika shtëpiake dhe elektronika e konsumit. Dioda HVC HV e përdorur gjerësisht në hapësirë ​​ajrore, armë ushtarake, automjete motorike, makinë mjekësore me rreze X, dedustime elektrostatike, institut kërkimi shkencor. Dioda e tensionit të lartë 2CL69

Di më shumë rreth zëvendësimit të diodave HV.
 https://www.hv-caps.com/High_Voltage_Diode/2019/1212/3343.html 
 

prev: Next:대체품

Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: sales@hv-caps.com

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C