Përmbledhje e kapacitoreve qeramike 1

Lajme

Përmbledhje e kapacitoreve qeramike 1 Shpërndaje

1900 Italian L. Lombardo Difa Ming, kondensatorë dielektrikë qeramike. Ajo u zbulua në 1930s vonë për të shtuar qeramika titanate mund të rritet në mënyrë eksponenciale konstante dielektrike, dhe në këtë mënyrë të krijojë një lirë kondensatorë qeramike dielektrike.

1940 pasi u zbulua se lëndët e para kryesore janë kondensatorë qeramikë BaTiO3 (titanat bariumi) që kanë një veti izoluese pas fillimit të kondensatorit qeramik në pajisjen elektronike, të cilat kërkesa të vogla dhe me saktësi të lartë të ushtrisë. Ndërsa qeramike kondensatori i petëzimeve në rreth 1960 filloi të zhvillohej si një mall. Në vitin 1970, me përparimin e IC hibrid, kompjuteri dhe pajisjet elektronike portative gjithashtu do të zhvillohen me shpejtësi dhe do të bëhen përbërës të domosdoshëm në pajisjet elektronike. Numri i përgjithshëm i kondensatorit dielektrik qeramik përbën rreth 70% të tregut të kondensatorit.

doorknob kondensator

prev:3 Next:O

Kategoritë

Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: sales@hv-caps.com

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C