Përmbledhje e kapacitoreve qeramike 2

Lajme

Përmbledhje e kapacitoreve qeramike 2 Shpërndaje

Kryesisht duke përdorur një qeramikë të materialit izolues të kondensatorëve dielektrikë qeramikë, dhe struktura e tij themelore është mbivendosja e qeramikës dhe kryqi i elektrodës së brendshme. Materiali qeramik i disa specieve. Meqenëse produktet elektronike konsiderojnë të padëmshme, koeficienti i lartë dielektrik i PB (plumbit) pa plumb, për të dalë nga fusha e kondensatorëve qeramikë, tani përdoret kryesisht TiO2 (dioksid titaniumi), BaTiO3, CaZrO3, (zirkonat kalciumi). Madhësi e vogël, kapacitet i madh, rezistencë e mirë ndaj nxehtësisë, e përshtatshme për prodhim masiv dhe çmim i ulët krahasuar me kondensatorin tjetër.

TL kondensator

prev:O Next:O

Kategoritë

Lajme

NA KONTAKTONI

Kontakt: Departamenti i Shitjes

Telefon: + 86 13689553728

Tel: + 86-755-61167757

Email: [email mbrojtur]

Shto: 9B2, Ndërtesa TianXiang, Park Cyber ​​Tianan, Futian, Shenzhen, PR C